Lietuvos čempionato apžvalga: „Kaunas Hockey“

Lietuvos ledo ritulio čempionate besivaržančios komandos sužaidė po dar du mačus, tad iš viso čempionato reguliariajame sezone jau sužaistas trečdalis visų susitikimų. Pasibaigus dar dviems „Kaunas Hockey“ dvikovoms , siūlome atkreipti dėmesį į tai, kas įvyko per šias akistatas – Lietuvos čempionato apžvalgą.

„Geležinis Vilkas“ 3 : 5 „Kaunas Hockey

Kaunas Hockey“ 4 : 2 „Geležinis Vilkas“

Prieš šių komandų pirmąją akistatą buvo tikimasi intrigos kovoje dėl pergalės, o susitikimas patvirtino tokius spėjimus. Nors svečiuose žaidę „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai pirmajame kėlinyje pelnė du įvarčius be atsako, „Geležinio Vilko“ ledo ritulininkai trečiojo kėlinio pradžioje ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą savo naudai. Visgi, susitikimo pabaigoje varžovų pražangas įvarčiais vertę Lietuvos vicečempionai išsivežė pergalę 5:3.

Panaši mačo pradžia susiklostė ir atsakomosiose rungtynėse Kaune – ten šeimininkai taip pat po pirmojo kėlinio įgijo dviejų įvarčių persvarą. Visgi, šį kartą sugrįžti į rungtynes savo priešininkams „Kaunas Hockey“ neleido, o galutinis mačo rezultatas užfiksavo dar vieną jų pergalę dviejų įvarčių skirtumu – 4:2.

Dvi pergalės ir šeši taškai iš tiek pat galimų leido „Kaunas Hockey“ šoktelti į antrąją Lietuvos pirmenybių poziciją (10 taškų per šešis mačus). Tuo tarpu „Geležinio Vilko“ klubas vis dar turi tris taškus ir išlieka paskutiniai, nuo artimiausių varžovų atsilikdami jau penkiais taškais.

Naujai atrasti „Kaunas Hockey“ lyderiai. Prieš sezoną atsinaujinusi ir ne vieną garsų žaidėją pasikvietusi „Kaunas Hockey“ komanda tikėjosi, jog šie žaidėjai ves komandą į pergales Lietuvos čempionato mūšiuose, tačiau sezono pradžioje pastebimiausi puolant varžovų vartus šioje ekipoje yra du ekipos senbuviai. Remigijus Guoga jau pelnė penkis įvarčius ir atliko penkis rezultatyvius perdavimus, o Dovydo Streckio sąskaitoje keturi įvarčiai ir keturi rezultatyvūs perdavimai. Pagal šiuos rodiklius jiems neprilygsta nei komandos naujokai, nei Lietuvos rinktinėje ne vienerius metus žaidę Vytautas Jagelavičius bei Petras Nausėda, kurie šį sezoną įvarčių dar nepelnė.

Pirmasis įvartis – dar ne pergalė. Per pirmuosius aštuonis turus pirmąjį įvartį pelniusios komandos visada iškovodavo taškus, o vos kartą jos susitikimą baigė pralaimėjimu – pirmoji pasižymėjusi „Kaunas Hockey“ išvykoje po pratęsimo nusileido „Hockey Punks“ komandai. Visgi, Elektrėnų „Energijos“ ir „Hockey Punks“ mačuose pamatėme kitokius dvikovų scenarijus: abejose rungtynėse šeimininkai mušė pirmieji, tačiau abu kartus jiems teko ledą palikti patyrus pralaimėjimą per pagrindinį laiką.

Identiška kėlinių baigtis. Pastarosios savaitės „Kaunas Hockey“ ir „Geležinio Vilko“ mačų kėlinių baigtys pirmose ir antrose rungtynėse buvo visiškai identiškos. Tiek pirmajame, tiek antrajame mačuose kauniečiai dviejų įvarčių persvara laimėdavo pirmąjį kėlinį, tuomet „vilkai“ per antrąjį kėlinį sumažindavo atsilikimą iki vieno įvarčio, o lemiamą mačo dalį sėkmingiau abu kartus sužaidė „Kaunas Hockey“ padvigubindami savo persvarą.

Nedrausmingiausias. „Kaunas Hockey“ gynėjas Alexas Martelis šį sezoną dar nesurinko nė vieno naudingumo balo, tačiau jis nė karto mačo nebaigė neįsirašęs savo pavardės į mačo protokolą. Tiesa, tie įsirašymai tikrai nėra tokie, kokių norėtų legionierius – kiekvienose rungtynėse jis sėsdavosi ant nubaustųjų suolelio, o pagal surinktas baudos minutes (41) jis daugiau nei dvigubai lenkia visus kitus čempionato žaidėjus.

Netradicinis „Kaunas Hockey“ pasiekimas. Per pirmuosius šešis turus „Kaunas Hockey“ užfiksavo rodiklį, kurį ledo ritulio pasaulyje galima pamatyti itin retai. Kauniečiai sugebėjo pelnyti daugiau įvarčių turėdami žaidėjo deficitą (5), nei jie pasižymėjo turėdami kiekybinę persvarą (4).