Didžiausios ledo ritulio arenos pasaulyje

Mūsų sąraše – Čikagoje (JAV) esantis United Center. Nors United Center pirmiausia žinomas kaip NBA komandos Chicago Bulls namai, jame taip pat kovoja Chicago Blackhawks komanda. Šioje daugiafunkcėje arenoje, kurioje telpa daugiau nei 22 000 žiūrovų, vyrauja gyvybinga atmosfera, atitinkanti turtingą miesto ledo ritulio kultūrą. United Center liudija giliai įsišaknijusią sporto istoriją, kuri apibūdina Čikagą.

O2 Arena – Praha, Čekija

O2 arena Prahoje, Čekijoje, yra netikėta pretendentė. Ši daugiafunkcinė arena, talpinanti daugiau nei 17 000 žiūrovų, yra viena didžiausių ledo ritulio arenų Europoje. Čia vyksta ne tik ledo ritulio rungtynės, bet ir koncertai bei kiti renginiai, todėl O2 Arena tapo Prahos modernumo simboliu ir kartu išsaugojo Čekijos kultūroje gilią aistrą ledo rituliui.

Hartwall

Ledo ritulys – sporto šaka, kuri įkūnija greičio, įgūdžių ir komandinio darbo jaudulį, – yra populiari visame pasaulyje. Populiarėjant šiam žaidimui, auga ir arenų, kuriose vyksta šios įtemptos rungtynės, mastas. Šiame straipsnyje leisimės į kelionę po didžiausias pasaulio ledo ritulio arenas, kuriose aistringų sirgalių riksmai ir ledu čiuožinėjančių pačiūžų aidas sukuria nepakartojamą atmosferą.

Bell Centre – Monrealis, Kanada

Pirmoji stotelė – ledo ritulio širdis Monrealis (Kanada), kur įsikūręs Bell Centre. Šioje kultinėje arenoje, kurioje telpa daugiau nei 21 000 žiūrovų, yra ne tik didžiausia arena Kanadoje, bet ir antra pagal dydį ledo ritulio arena pasaulyje. Bell Centre tapo istorinių NHL momentų liudininke ir yra Monrealio Canadiens, vienos iš labiausiai žinomų ledo ritulio klubų istorijoje, gerbėjų šventovė.

United Center – Čikaga, JAV

Kitas Arena – Helsinkis, Suomija
Mūsų kelionė dabar veda į Šiaurės Europos regioną, kur ledo ritulys yra ne tik sportas, bet ir gyvenimo būdas. Helsinkio (Suomija) širdyje stovi įspūdinga Hartwall arena. Šioje arenoje, talpinančioje daugiau nei 13 000 žiūrovų, žaidžia Suomijos ledo ritulio galiūnė Jokerit. Hartwall arena atskleidžia glaudų suomių tautos ir ledo ritulio ryšį, todėl ją būtina aplankyti kiekvienam ledo ritulio entuziastui.

Ericsson Globe – Stokholmas, Švedija

Stokholme (Švedija) esantis Ericsson Globe yra išskirtinis mūsų sąrašo papildymas. Futuristiniu dizainu garsėjantis Ericsson Globe yra didžiausias pusrutulio formos pastatas pasaulyje, kuriame vyksta įvairūs renginiai, įskaitant tarptautines ledo ritulio varžybas. Daugiau nei 13 000 sėdimų vietų talpinančioje arenoje sukuriama nepamirštama atmosfera, kuri yra unikalus sporto aistros ir intensyvumo fonas.

Lanxess Arena – Kelnas, Vokietija

Priešpaskutinė stotelė – žavingas Kelno miestas Vokietijoje, kur Lanxess arena liudija vis didėjantį ledo ritulio populiarumą Europoje. Viena didžiausių daugiafunkcinių arenų žemyne, Lanxess Arena talpina daugiau nei 18 000 žiūrovų ledo ritulio rungtynėms. Ši arena, kurioje žaidžia Kölner Haie, garsi Vokietijos ledo ritulio lygos (DEL) komanda, suvaidino svarbų vaidmenį didinant ledo ritulio populiarumą Vokietijoje. Dėl modernių patogumų ir aistringų sirgalių ji yra dinamiškas sporto ir pramogų centras pačioje Europos širdyje.

Hallenstadion – Ciurichas, Šveicarija

Paskutinė mūsų stotelė – žavingas Ciuricho miestas Šveicarijoje, kur ledo ritulys užėmė svarbią nišą šalyje, tradiciškai siejamoje su žiemos sportu. Daugiau nei 11 000 vietų talpinantis Hallenstadion yra didžiausia uždara arena Šveicarijoje, kurioje kovoja viena sėkmingiausių šalies ledo ritulio komandų ZSC Lions. Hallenstadion rodo Šveicarijos įsipareigojimą puoselėti tarptautinį sportą, nes arenoje vyksta ne tik šalies lygos rungtynės, bet ir Europos varžybos. Ji simbolizuoja Šveicarijos aistrą ledo rituliui ir suteikia sirgaliams pasaulinio lygio vietą, kurioje galima stebėti šio žaidimo grakštumą ir meistriškumą.