Geriausi ledo ritulininkai visame pasaulyje

Ledo Lemieux

Mario Lemieux, dar vadinamas „Super Mario“, paliko neišdildomą pėdsaką žaidime dėl savo neįtikėtino įvarčių pelnymo ir meistriškumo. Dukart Stenlio taurės čempionas su Pittsburgh Penguins komanda, elegancija ant ledo ir gebėjimas dominuoti visais žaidimo aspektais daro jį vienu iš visų laikų didžiųjų. Nepaisant to, kad per savo karjerą susidūrė su sveikatos problemomis, Lemieux įtaka sportui išlieka amžina.
ritulys – sporto šaka, kurioje dera įgūdžiai, greitis ir jėga, išugdė keletą žymiausių pasaulio sportininkų. Šie žaidėjai, pasižymintys akinančiu talentu ir neprilygstamu meistriškumu ant ledo, įrašė savo vardus į ledo ritulio istorijos metraščius. Šiame straipsnyje gilinamės į hipnotizuojantį ledo ritulio pasaulį ir pagerbiame asmenis, kurie šiame žaidime yra geriausi.

Wayne Gretzky

Joks pokalbis apie geriausius ledo ritulininkus negali prasidėti be pagarbos Wayne Gretzky. Jo įtaka šiam sportui yra neišmatuojama, o jo rekordai atrodo beveik mitiniai. Geriausias NHL istorijoje rezultatyviausias žaidėjas – Wayne Gretzky yra pelnęs 2857 taškus – skaičius, kuris šiandieniniame žaidime atrodo nepakartojamas. Jo vizija, gebėjimas žaisti ir pelnyti įvarčius yra standartas, apie kurį pradedantieji žaidėjai gali tik svajoti.

Mario Crosby

SidneySidney Crosby, būdamas naujos kartos ledo ritulio didvyriškumo ugnies nešėjas, sklandžiai įaustas į žaidimo audinį. Crosby, Pitsburgo Penguins kapitonas, yra triskart Stenlio taurės čempionas ir dukart olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtojas. Jo įgūdžių, lyderystės ir darbo etikos derinys pelnė jam pravardę „Sid the Kid“. Įgimtas Crosby gebėjimas pakelti žaidimo lygį, kai tai svarbiausia, įtvirtina jo vietą tarp geriausių pasaulio ledo ritulininkų.

Bobby Orr

Bobby Orr, daugelio laikomas geriausiu gynėju NHL istorijoje, savo puolimo meistriškumu ir dinamišku žaidimo stiliumi padarė perversmą šioje pozicijoje. Orr’o veržimasis iš vieno krašto į kitą ir neprilygstami gynybos įgūdžiai padėjo iš naujo apibrėžti mėlynojo gynėjo lūkesčius. Dukart Stenlio taurės čempionas ir aštuonis kartus Norriso trofėjaus laimėtojas, Orro įtaka žaidimui įamžinta jo kultinėje statuloje prie „TD Garden“ Bostone.

Aleksandras Ovečkinas

Šiuolaikinėje eroje nedaugelis žaidėjų sužavėjo ledo ritulio gerbėjus taip, kaip Aleksandras Ovečkinas. Vašingtono Capitals kapitonas yra įvarčius pelnantis fenomenas, nuolat esantis tarp lygos lyderių pagal pelnomus įvarčius. Dėl galingo smūgio ir nesustabdomo žaidimo stiliaus A. Ovečkinas septynis kartus tapo „Rocket Richard“ trofėjaus, skirto lygos lyderiui pagal įvarčių skaičių, laimėtoju. Jo lyderystė vedant Capitals į pirmąją Stenlio taurę 2018 m. įtvirtina jo, kaip vieno iš didžiųjų žaidėjų, palikimą.

Connoras McDavidas

NHL tobulėjant, tobulėja ir geriausių žaidėjų kalibras. Connoras McDavidas – kartos talentas, kurio greitis ir įgūdžiai iš naujo apibrėžė, kas įmanoma ant ledo. McDavido gebėjimas aplenkti gynėjus iš pažiūros lengvai ir be jokių pastangų yra neprilygstamas, todėl jis pelnė pravardę „McJesus“. Edmontono Oilers kapitonas jau pelnė kelis įvarčius ir yra pasirengęs palikti neišdildomą pėdsaką žaidime ateinančiais metais.

Dominikas Hašekas

Dominykas Hašekas, savo nestandartiniu stiliumi ir akrobatiniais gelbėjimais iš naujo apibrėžė vartininko poziciją. Šešiskart „Vezina“ trofėjaus laimėtojas ir dukart „Hart“ trofėjaus laimėtojas laikomas vienu geriausių vartininkų per visą šio sporto istoriją

Jaromiras Jagras

Jaromiras Jagras yra ilgaamžiškumo ir meistriškumo įrodymas. Dukart Stenlio taurės laimėtojo J. Jagro karjera tęsiasi jau kelis dešimtmečius ir rodo jo neblėstančią aistrą žaidimui. Unikalus jo ūgio, įgūdžių ir ledo ritulio intelekto derinys leido jam pritaikyti savo žaidimą prie skirtingų periodų, todėl jis tapo vienu iš labiausiai gerbiamų ir ištvermingiausių NHL istorijos veikėjų.